₹ 450 / Meter Get Latest Price
| Profile Shape | Corrugated |
| Thickness | 1mm to 3 mm |
| Color | Clear |
| Width | 1220 mm |
| Length | 11800 mm |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
₹ 1700 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 2mm to 25mm |
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Color | Transparent |
| Grade | Cast |
| Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 10 Sheet
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Thickness | 1.5 mm to 12mm |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Coating Type | Hard Coated, Non Drip, UV Coated, Anti Glare |
| Application | Skylight, Walkway Cover, Canopy, Dome, Greenhouse, Parking Shed |
| Transparency | Crystal Clear, Deep Blue ,Emerald Green ,Bronze Brown, Lake Blue ,Cool Smoke Grey ,Opal White |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 410 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Color | Clear |
| Width | 1220 mm |
| Length | 5800 mm |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
Minimum order quantity: 500 Square Meter
₹ 33 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Multiwall |
| Sheet Thickness | 6 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 37 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
Minimum order quantity: 156 sq ft
₹ 32 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Multiwall |
| Sheet Thickness | 1.5 mm to 16 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Sheet type | Solid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 265 / Kg Get Latest Price
| Sheet Material | Polycarbonate |
| Profile Type | Hi Rib |
| Sheet Length | 20 ft |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 1.5mm to 12mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
Aditya (CEO)
Aditya Acrylic Hub
Plot No 281/20, Shakti Nagar, Basai Road
Gurugram - 122001, Haryana, India