Pioneers in the industry, we offer clear pc lite polycarbonate sheet, metallic grey pc lite polycarbonate sheet, lake blue pc lite polycarbonate sheet and pc lite polycarbonate sheet from India.
₹ 65 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | PC Lite |
| Sheet Thickness | 6 mm |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 4 ft |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 10 Year |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering Clear PC Lite Polycarbonate Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5mm |
| Sheet Type | PC Lite |
| Width | 4 ft |
| Length | 8 ft |
| Coating | UV Coated |
| Material Type | Polycarbonate |
| Warranty | 10 Years |
| Color | Metallic Grey |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | PC Lite |
| Thickness | 3 mm |
| Color | Lake Blue |
| Material | Polycarbonate |
| Width | 4 Feet |
| Length | 8 Feet |
| Warranty | 10 Years |
| Coating | UV Coated |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering Lake Blue PC Lite Polycarbonate Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 25 / sq ft Get Latest Price
| Sheet type | 0.8 mm to 3mm in roll & 1.5 mm to 12 mm in 8x4 sheet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Sheet type | Solid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Aditya (CEO)
Aditya Acrylic Hub
Plot No 281/20, Shakti Nagar, Basai Road
Gurugram - 122001, Haryana, India