of a wide range of products which include 1.5 mm clear polycarbonate compact sheet and compact polycarbonate sheet.
₹ 34 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 1.5 mm |
| Color | Clear |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
| Width | 4 Feet |
| Length | 8 Feet |
| Finish | Clear Gloss |
| Light Transmission | 82 % |
| Application | Safety Glazing |
| Sheet Type | Solid Compact |
| Material | Polycarbonate |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering 1.5 mm Clear Polycarbonate Compact Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 1.5mm to12mm |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
| Width | 1220 mm |
| Length | 2440 mm |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Aditya (CEO)
Aditya Acrylic Hub
Plot No 281/20, Shakti Nagar, Basai Road
Gurugram - 122001, Haryana, India