Prominent & Leading from Gurugram, we offer clear polycarbonate profile sheet, opal white polycarbonate profile sheet, polycarbonate profile sheet and blue polycarbonate profile sheet.
₹ 650 / Square Meter Get Latest Price
| Profile Shape | Corrugated |
| Color | Clear |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 4 Feet |
| Length | 8 Feet |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Area Of Application | Commercial |
| Sheet Type | Profiled Solid |
| Material | Polycarbonate |
Minimum order quantity: 300 Square Meter
We are engaged in offering Clear Polycarbonate Profile Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 600 / Square Meter Get Latest Price
| Profile Shape | Multiwall |
| Color | Opal White |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 4 Feet |
| Length | 8 Feet |
| Feature | Water Proof |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Area Of Application | Commercial |
| Sheet Type | Profiled Solid |
| Material | Polycarbonate |
Minimum order quantity: 300 Square Meter
We are engaged in offering Opal White Polycarbonate Profile Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 500 / Square Meter Get Latest Price
| Profile Shape | Corrugated |
| Color | Clear |
| Width | 1220 mm |
| Length | 11800 mm |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
Minimum order quantity: 100 Square Meter
₹ 800 / Square Meter Get Latest Price
| Profile Shape | Corrugated |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Blue |
| Width | 4 Feet |
| Length | 8 Feet |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
| Application | Industrial Roofing |
| Sheet Type | Profiled Solid |
| Material | Polycarbonate |
Minimum order quantity: 300 Square Meter
We are engaged in offering Blue Polycarbonate Profile Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
Aditya (CEO)
Aditya Acrylic Hub
Plot No 281/20, Shakti Nagar, Basai Road
Gurugram - 122001, Haryana, India