Prominent & Leading from Gurugram, we offer transparent polycarbonate sheet, transparent bronze polycarbonate sheet, opal white polycarbonate sheet, polycarbonate solid sheet, 1.2 mm polycarbonate sheet / roll and uv coated polycarbonate sheets.
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 4 Feet |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Application | Parking Shed |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 10 Years |
Minimum order quantity: 100 sq ft
We are engaged in offering Transparent Polycarbonate Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 55 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Width | 4 ft |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Length | 8 ft |
| Material Type | Polycarbonate |
| Warranty | 10 Years |
| Application | Parking Shed, Dome |
| Sheet Color | Transparent Bronze |
Minimum order quantity: 300 sq ft
We are engaged in offering Transparent Bronze Polycarbonate Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 36 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 4 Feet |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Opal White |
| Application | Parking Shed |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 10 Years |
Minimum order quantity: 300 sq ft
We are engaged in offering Opal White Polycarbonate Sheet to our clients. Our products is appreciated by our clients. We can deliver all over India at a very affordable price.
₹ 51 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 1.2 mm to 12 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | Anti Glare, UV Coated, Hard Coated, Non Drip |
| Application | Skylight, Parking Shed, Walkway Cover, Greenhouse, Canopy, Dome |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Transparency | Clear |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 30 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 0.8mm to 3mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 100 ft |
| Width | 915mm to 2135mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
Minimum order quantity: 300 sq ft
₹ 1650 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 1.5 mm to 12 mm |
| Sheet Type | Solid |
| UV Protection | UV Coated Both Sides |
| Color | Clear |
| Width | 1220 mm |
| Length | 2440 mm |
| Light Transmission | 90 % |
| Application | Roofing, Skylight, Greenhouse, Walkway Cover, Facade Glazing |
| Warranty | 10 Years |
Minimum order quantity: 10 Sheet
₹ 45 / sq ft Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 sq ft
₹ 29 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 1 mm to 3 mm |
| Transparency | Available in clear , opal , prism , diamond etc |
| Sheet Length | 100 ft |
| Width | 915 mm to 2135 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | Anti Glare, UV Coated, Hard Coated, Non Drip |
| Application | Skylight, Parking Shed, Greenhouse, Dome, Canopy, Walkway Cover |
Minimum order quantity: 300 sq ft
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 5 mm |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Opal White |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Transparency | Clear |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Milky White |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Transparency | opal milky white |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Opal White |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 12 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Opal White |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 8 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 5 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 4 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2-12 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Brand | Lexan |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8400 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 10 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 6 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Sheet Type | Solid |
| Sheet Thickness | 2 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 8 ft |
| Width | 1220 mm |
| UV Protection | Both Side Coated |
| Color | Clear |
| Coating Type | UV Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Sheet Type | Multiwall |
| Sheet Thickness | 12 mm |
| Transparency | Clear |
| Sheet Length | 39 ft |
| Width | 2100 mm |
| Color | Clear |
| Brand | Lexan |
| Coating Type | UV Coated |
| Application | Parking Shed |
Minimum order quantity: 500 sq ft
Aditya (CEO)
Aditya Acrylic Hub
Plot No 281/20, Shakti Nagar, Basai Road
Gurugram - 122001, Haryana, India